Blog

Pamiętnik ciąży – idealny dla każdej przyszłej mamy

Ciąża to cudowne doświadczenie. Czterdzieści tygodni, podczas których w naszym organizmie dorasta Mały Człowiek. Każda kobieta przeżywa ten okres na swój własny, wyjątkowy sposób. Dwieście osiemdziesiąt dni pełnych nadziei, oczekiwania i opieki – z pewnością jest to okres warty zapamiętania dla każdej Mamy! Właśnie w tym celu powstał „oh mama” – pamiętnik przyszłej mamy, który został stworzony z myślą o ciąży jako o „dziewięciu miesiącach przygotowań do miłości na całe życie”.

Jak już wspomnieliśmy, każda ciąża jest wyjątkowa – dlatego „oh mama” nie jest klasyczną listą niezbędników wyprawkowych czy zwykłym notatnikiem do spisywania przemyśleń. Pamiętnik ciąży powstał z myślą o najważniejszych elementach i chwilach, jakie możesz chcieć uwiecznić na tej wspaniałej drodze.

Pod przykrywką płóciennej, eleganckiej oprawki w formacie B5, znajdziesz 96 stron, a na nich:

– przemyślenia po dobrej nowinie

– notatki z pierwszego trymestru

– rozpiskę od 4 do 40 tygodnia, podzieloną na trymestry

– sekcję „chłopiec czy dziewczynka?”

– chwile do zapamiętania

– notatki ze szkoły rodzenia

– badania i wizyty
– rozwój maluszka
– wyprawka

– sekcję „to już czas”

– sekcję „witaj świecie”

W każdym tygodniu znajdziesz miejsce na notatki dotyczące swojego samopoczucia, najprzyjemniejszych oraz cięższych chwil, a także ważne przemyślenia. Dodatkowo każda strona zawiera informację o aktualnej wielkości rozwijającego się maluszka. Co 7 dni możesz również zamieścić zdjęcie USG (lub swojego brzuszka) oraz informację dotyczącą swojej wagi – wybór należy do Ciebie!

W dalszej części pamiętnika znajdziesz miejsce na listę potencjalnych imion dziecka, a także małą zabawę – zapytaj swoich bliskich o przewidywaną przez nich płeć Twojej pociechy i zapisz ich argumentacje w specjalnie przygotowanej tabelce! Jednak ciąża to nie tylko jedzeniowe zachcianki i przebieranie wśród imion. W „oh mama” zawarliśmy również sekcję badań i wizyt lekarskich, w której możesz kumulować najważniejsze rady i informacje zdobyte od lekarzy, a także przestrzeń na notatki ze szkoły rodzenia. Nie zapomnieliśmy również o tych wyjątkowych chwilach – na jednej ze stron przygotowaliśmy miejsce na zapisanie pierwszego bicia serca, pierwszego kopnięcia czy pierwszych zakupów w sekcji dla mam.

W dniach poprzedzających ten najważniejszy, na który czekasz 9 miesięcy, możesz zamieścić swoje przemyślenia dotyczące porodu na całej dedykowanej do tego stronie. Obok znajduje się miejsce na stworzenie listy wyprawki szpitalnej z możliwością odhaczenia spakowanych rzeczy. Kiedy już Twój maluszek przyjdzie na świat, nadejdzie czas na uzupełnienie finalnych stron pamiętnika. Znajdziesz tam miejsce na zdjęcie swojego dzidziusia oraz zapisanie najważniejszych informacji na jego temat, takich jak dokładna data narodzin, waga, wzrost, czy punkty w skali Apgar.

Pamiętnik ciąży „oh mama” jest dostępny w trzech eleganckich kolorach: Light Grey, Sweet Cherry i Bottle Green – z pewnością każda Przyszła Mama znajdzie wśród nich swój ulubiony!

W celu zamówienia zapraszamy do naszego sklepu internetowego Mommy Planner -> kliknij tutaj!

Wszystkim Przyszłym Mamom polecamy prowadzenie pamiętnika ciążowego – to wyjątkowe 40 tygodni, które prowadzą do najpiękniejszego cudu, jakiego mamy przyjemność doświadczać. Warto zapamiętać każdą chwilę, która doprowadziła nas finalnie do bycia Mamą!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *